Co warto wiedzieć o słonecznej Italii?

Włochy to miasto położone na południu Europy, na półwyspie Apenińskim. To jedno z najbardziej popularnych pod względem turystycznym miejsc na mapie świata. Codziennie na ulicach Włoch można spotkać turystów pochodzących z każdego zakątku świata, jak z Chin, Ameryki czy Afryki. Każdy z tych turystów decyduje się na wycieczkę do Włoch by móc bliżej obcować z niesamowicie bogatą kulturą tego narodu.

Hurtownia hydrauliczna Warszawa www.Minsbud.pl

Nie ma się co dziwić ponieważ we Włoszech można namacalnie poczuć historię związaną na przykład z okresem starożytności. Wybierając się do Włoch nie można też nie odwiedzić pobliskiego Watykanu i Bazyliki Świętego Piotra czy też nie udać się na audiencję z papieżem. Nie sposób nie zwiedzić Koloseum, gdzie niemal namacalnie możemy zauważyć potężny wpływ kultury starożytnej. Możemy niejako przenieść się do tamtej epoki, móc wyobrazić sobie jak wyglądało życie w tamtych czasach. Wybierając się do Włoch powinniśmy zaznajomić się wcześniej z kulturą, z którą będziemy obcować by nic nie mogło nas nieprzyjemnie zaskoczyć. Warto pamiętać między innymi, że Włosi różnią się od nas Polaków pod bardzo wieloma różnymi względami jak choćby pod względem temperamentów.

Wiadomo bowiem nie od dziś, że Włosi uważani są za naród o bardzo gorącym temperamencie, są z reguły głośni i awanturniczy, nie znoszą sprzeciwu. Nie wyklucza to jednak faktu, że są z reguły osobami bardzo wesołymi i kochliwymi. Rodzina stanowi dla nich wartość nadrzędną dlatego bardzo często spotyka się sytuację gdy wszyscy z danej rodziny mieszkają wspólnie. Dla nich bycie razem z rodzicami, rodzeństwem i najbliższą rodziną jest często dużo ważniejsze od wygód, samodzielności i niezależności.  Warto tu wspomnieć o tym, że w porównaniu z innymi krajami Włosi bardzo często nie żenią się i żyją na przysłowiowym garnuszku rodziców.

Mówi się, że jest to spowodowane tradycyjną już nadopiekuńczością włoskich matek, które nie chcą wypuścić z rodzinnego gniazda swoich dzieci, co kształtuje już w dorosłym życiu ich podejście to usamodzielnienia się i wyprowadzki z domu. Warto wspomnieć też o tym, że to właśnie z Włoch, a nie z Ameryki jak to się przyjęło myśleć, pochodzi zwyczaj obchodzenia Święta Zakochanych, czyli Walentynek. Kolejną ciekawostką może być fakt, że tak jak dla nas z reguły pechowym dniem jest piątek trzynastego, tak dla Włochów taki dzień stanowi wtorek siedemnastego.

Mówiąc o cechach charakterystycznych dla Włoch nie sposób nie wspomnieć o bogatej historii i tradycji kuchni włoskiej. Kuchnia włoska uważana jest za jedną z najbardziej popularnych i lubianych kuchni na świecie. Jej sztampowymi daniami są wszelkiego rodzaju pasty, makarony i oczywiście bardzo popularna na całym świecie pizza. Włosi lubują się także w deserach a do tych najbardziej popularnych w Europie należą z pewnością tiramisu oraz panna cotta.

Klasyczny włoski posiłek składa się z kilku elementów. Antipasto, czyli przystawki, dania mącznego czy zupy , dania głównego zawierającego mięso oraz na koniec deseru. Włosi bardzo dbają o to by tradycja ich kuchni była kultywowana przez wszystkie pokolenia.